< >
سنگ کف

سنگ کف

سنگی برای کف ساختمان مناسب است که ویژگی‌های خاصی داشته باشد، یا در مراحل فراوری این ویژگی‌ها به سنگ افزوده شده باشد انتخاب مناسب و استاندارد کفپوش بسیار حائز اهمیت است. چرا که امکان تغییر و تعویض کف پوش ساختمان کاری وقت گیر و بسیار پر هزینه خواهد بود. سنگ مناسب برای استفاده در کفپوش ساختمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع کاربری در فضای داخلی و یا خارجی، سبک طراحی و … بستگی دارد.

ویژگی های سنگ کف ساختمان


خش ناپذیری

یکی از ویژگی‌های سنگ مناسب کف ساختمان، خش‌ناپذیری یا دیر خش خوردن متریال سنگی است. از این نظر سنگ گرانیت مناسب‌ترین سنگ است.

قابلیت جلاپذیری

سنگ مناسب برای ساختمان سنگی است که به سادگی و با استفاده از مواد مخصوص دوباره جلا بپذیرد. انواع سنگ‌های مختلف به مرور زمان کثیف می‌شوند و جرم می‌گیرند. همچنین ممکن است خط و خش بر روی آن‌ها ایجاد شود. سنگی مناسب است که به سادگی قابلیت جلاپذیری داشته باشد و خیلی زود به حالت براق خود بازگردد.

 


سنگ کف مرمریت

یکی از رایج ترین مصالح مورد استفاده در کفپوش فضاهای داخلی و بسته، سنگ مرمریت است. این سنگ چنانچه با ضخامت و فراوری مناسب در کف کار شود جز بهترین و استاندارد ترین گزینه ها برای پوشش کف خواهد بود. چرا که مقاومت، زیبایی لازم برای کاربرد کف با قیمت مناسب را دارد.

سنگ کف تراورتن

استفاده از تراورتن برای کفپوش نیز امری نسبتا رایج است. اما باید بدانیم این سنگ نسبت به مرمریت از نظر سختی در رتبه پایین تری قرار دارد. سنگ تراورتن برای کفپوش به عنوان تایل با ضخامت ۲ تا ۳ سانتی متر و به عنوان سنگفرش در ضخامت های ۳ تا ۶ سانتی متر استفاده میگردد.

سنگ کف گرانیت

از جمله سنگ های باشکوه که به دلیل مقاومت و سختی خود در برابر هرگونه تغییرات آب و هوایی، ضربه و … برای محیط های داخلی و خارجی که رفت و آمد افراد در آنها بسیار زیاداست؛ مناسب خواهد بود.

گرانیت دارای ساب براق است و به جهت ایجاد اصطکاک عملیات مضرس کردن (افزایش اصطکاک و چسبندگی در سطح) را بر روی آن انجام میدهند. اگر مایل به استفاده از گرانیت در فضای بیرونی هستید این عملیات بایستی بر روی آن صورت پذیرد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
استعلام قیمت