وبلاگ

خرید سنگ مرمریت

آنچه در این مقاله می خوانید

“سنگ مرمریت”:

سنگ مرمریت نمونه ای از سنگ های محبوب ساختمانی است که در فضاهای سربسته استفاده می شود. به علت فراوانی معادن داخل ایران میتوانیم سنگ مرمریت را با قیمت مناسب و تنوع بالا پیدا کرد.

سنگ مرمریت چیست؟

مرمر نوعی سنگ دگرگون شده است که از دگرگونی سنگ آهک به دست می آید. مواد معدنی اصلی آن کلسیت است. این سنگ در گذشته برای مجسمه سازی بسیار مورد استفاده قرار می گرفت. مرمر معمولا در رنگ های سفید، سبز، زرد، لیمویی و رنگ های دیگر مشاهده می شود. تنوع خواص و رگه های موجود در سنگ مرمر در بسیاری از انواع سنگ مرمر رنگی معمولاً مربوط به ناخالصی های مختلف مواد معدنی مانند خاک رس، سیلت، ماسه و شن و اکسیدهای آهن است که در واقع به دلیل لایه های آهکی است. سنگ مرمر سفید و خالص نماد خلوص است. سنگ مرمر دارای رگه ها و فسیل هایی است که زیبایی خاصی به این سنگ می بخشد اما در بسیاری از موارد این ناخالصی ها ارزش اقتصادی این سنگ را کاهش می دهد.

روش‌های زیادی برای تجزیه و تحلیل و تشخیص مواد وجود دارد که می‌توان از:

 • روش‌های آنالیز سطحی AES
 • طیف‌سنجی الکترونی اوگر XPS
 • طیف‌سنجی فوتوالکترون اشعه ایکس SIMS
 • روش‌های آنالیز عنصر (XRF (فلورسانس اشعه X) نام برد
 •  FES (طیف‌سنج انتشار شعله)
 •  AAS (طیف‌سنجی جذب اتمی)
 • روش‌های آنالیز فاز XRD (پراش اشعه ایکس)
 • روش‌های تحلیل ریزساختار TEM (میکروسکوپ الکترونی عبوری)
 •  SEM (میکروسکوپ الکترونی روبشی)
 •  OM (میکروسکوپ نوری) و روش های آنالیز حرارتی (TGA (تجزیه و تحلیل حرارتی)
 •  TD (دیلاتومتری)
 •  DTA (تحلیل حرارتی دیفرانسیل)

سنگ مرمریت چیست؟

“میزان ناخالصی سنگ مرمریت 

روش های تشخیص و تجزیه و تحلیل مواد برای به دست آوردن میزان ناخالصی های موجود در سنگ مرمر سفید معمولاً پرهزینه و وقت گیر است. به دست آوردن درصد ناخالصی یا محتوای رگه های مختلف در سنگ مرمر سفید اهمیت بسزایی دارد (به ویژه از نظر اقتصادی) زیرا بسیاری از سنگ های مرمر استخراج شده از معادن که در سنگ های بزرگ قرار دارند دارای قطعات کاملاً بدون رگه و بدون ناخالصی هستند که پس از برش سنگ قابل طبقه بندی و جداسازی هستند. . با دسته بندی سنگ های تراش خورده می توان آنها را درجه بندی کرد و با قیمت های مختلف به فروش رساند که این موضوع می تواند برای تولیدکنندگان سنگ های زینتی و نمای ساختمان مزایای اقتصادی زیادی داشته باشد.

امروزه تعداد معادن دارای مرمر درجه یک (کاملاً روشن و بدون رگه) محدود است و معادن مرمریت دارای کیفیت پایین تری هستند که بیشتر در طبیعت یافت می شود. با استفاده از تکنیک های پردازش تصویر و هوش مصنوعی می توانیم به طور خودکار برش های تیله های سفید را درجه بندی و دسته بندی کنیم.

امروزه جداسازی مرمرهای سفید و تفکیک آنها توسط افراد عادی به صورت دستی انجام می شود و فرد میزان ناخالصی ها و رگه ها را بر روی سطوح سنگ بررسی کرده و با دست آنها را دسته بندی می کند که فرآیندی دشوار و زمان بر است و احتمال خطای انسانی در آن وجود دارد.

منبع نور در بررسی سنگ مرمرهای سفید برای به دست آوردن سطوح ناخالصی و ناخالصی های موجود روی سطح سنگ، این تابش نور به چشم افراد باعث خستگی و خطا در بررسی میزان ناخالصی ها و رگه های سطح سنگ مرمر می شود. بنابراین طراحی روش خودکار به منظور بررسی میزان ناخالصی و رگه های موجود در سطح سنگ مرمر کمک زیادی به دست اندرکاران این صنعت می کند. بررسی خودکار میزان ناخالصی ها و ناخالصی های موجود بر روی سطح مرمر سفید رویکردی مبتنی بر الگوریتم های یادگیری ماشین است. به طوری که یکی از اهداف اصلی بررسی تصاویر به روش خودکار، جداسازی دقیق و صحیح سطح ناخالصی و رگه های موجود بر روی سطح سنگ است. این فرآیند از اهمیت ویژه ای برخوردار است و میزان دقت فرآیندهای خودکار مانند کشف سنگ معدن، اندازه و تشکیل سنگ معدن و تشخیص انواع و نام سنگ ها بستگی زیادی به میزان دقت نتایج دارد.

سنگ مرمریت چیست؟ 

معدن سنگ تراورتن

تأثیر بافت و بررسی سنگ معدن و همچنین ترک های سنگ های گرانیت در خروجی های برش سنگ در نظر گرفته شده است. نرم افزاری برای تجزیه و تحلیل و تمرین نتایج به دست آمده از مدل سازی زمین شناسی و اقتصادی برای برنامه ریزی تولید منابع سنگ های زینتی ارائه شده است. با افزایش کارایی مدل‌سازی کامپیوتری و استفاده از این مدل‌ها در حوزه سنگ‌های ساختمانی، الگوریتم هوشمندی برای برنامه‌ریزی تولید منابع سنگ‌های زینتی تدوین و ارائه شد. الگوریتمی بر اساس روش پردازش تصویر، هموارسازی گاوسی، محاسبات تغییر رنگ، میزان آستانه و استفاده از روش‌های ترسیم تصویر طراحی شد. در مطالعه دیگری با استفاده از مرز دانه تنبل (LGB)، الگوریتمی برای تشخیص خطوط سنگ معدن طراحی شد.

الگوریتمی بر اساس خواص رنگ معدنی توسط ژو و همکاران طراحی شد. به منظور یافتن خطوط معدنی در مقاطع نازک از الگوریتم رشد ناحیه به عنوان ابزار اصلی برای تشخیص خطوط استفاده شده است. همچنین استفاده از انتقال سیستم های رنگارنگ و اعمال فضای رنگی RGB، CIELab، YIQ و YUV ارائه شده است. این روش با استفاده از الگوریتم جداسازی حوضه، مدل نهایی جداسازی را پیشنهاد می کند.

[“پردازش سنگ مرمریت”]

یک برنامه کامپیوتری به نام TSecSoft وجود داردکه این برنامه با استفاده از کمترین تداخل رنگ و پیاده سازی الگوریتم های پردازش تصویر، کانی ها را در مقاطع جدا می کند و در نهایت با تنظیم و تصحیح کاربر برنامه، مدل نهایی جداسازی کانی ها تهیه می شود. از روش اولتراسونیک برای اندازه‌گیری عمق شکاف در مجسمه‌های مرمری استفاده کردند از این تکنیک برای مطالعه مجسمه دیوید میکل آنژ را استفاده شد.

نتایج حاکی از قابلیت تشخیص فرسایش در سطوح و پراکندگی ترک ها بود. معیاری به نام تعیین کیفیت بلوک (BQD) برای بررسی توده سنگ در صنعت مرمر معرفی شد. یک سیستم طراحی در به منظور ایجاد تصاویری از الگوهای منسوجات مرمر ارائه شد. در تحقیقی با استفاده از 3 ویژگی مکمل، نوع طبقات سنگ مرمر شناسایی شده است. در این تحقیق روش جدیدی بر روی سنگ های مرمر برای قطعه بندی زمینه و پیش زمینه پیشنهاد شده است. نتایج این تحقیق نشان داد که بهترین تقسیم بندی تصاویر مرمر با استفاده از OTSU محلی و نقشه های باینری میانگین برجستگی است.

سنگ مرمریت چیست؟

Hadoop یک برنامه منبع باز است که برای تقسیم و توزیع فایل های فشرده استفاده می شود. استفاده از Hadoop می تواند سرعت و بهره وری را در پروژه های پردازش تصویر بهبود بخشد. بر اساس کارهایی که برای تبدیل متون به بلوک و استفاده از آنها برای ساختن CAPTCHA استفاده شده است، می‌توان از روش مشابهی برای جداسازی و مسدود کردن ناخالصی‌های موجود روی سطح مرمر سفید استفاده کرد. در این روش با مسدود کردن ناخالصی ها روی سطح مرمر می توان درصدی از این میزان ناخالصی را به دست آورد.

سبد خرید فروشگاه
ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.