سنگ گرانیت نطنز چیست؟

سنگ گرانیت نطنز یک از مهم ترین سنگ های دسته ی آذرین است سنگ ها به سه دسته تقسیم میشوند که در ادامه و در سایت سنگ اسپادانا آن ها را به شما معرفی میکنیم و بعد از آن به معرفی سنگ گرانیت نطنز می پردازیم.

 • سنگ های آذرین
 • سنگ های رسوبی
 • سنگ های دگرگونی

سنگ گرانیت نطنز جزو سنگ های آذرین می باشد.خوشبختانه امکان استخراج این نوع سنگ از معادن ایران را داریم معادن این نوع سنگ واقع دراستان اصفهان شهرستان نطنز است. این نوع سنگ را می توان به دودسته سفید و مشکی تقسیم بندی کرد.

سنگ گرانیت نطنز

برخی از ویژگی های سنگ گرانیت نطنز:

برروی این نوع سنگ غده هایی وجود دارد که هر چه کمتر به چشم بخورد سنگ دارای ارزش بیشتری است.

یکی از مواردی که وقتی می خواهیم سنگی را تهیه کنیم باید به آن توجه کنیم کیفیت مواد فرآوری می باشد .

برخی از فواید استفاده از سنگ گرانیتی نطنزعبارتند از:

 • به زیبایی هر چه بیشتر ساختمان ها کمک می کند.
 • مقاومت بالایی در برابر آب وهواهای مختلف دارد.
 • جذب کننده آب نمی باشد به خاطر همین ویژگی دوام بیشتری دارد.
 • هم چنین این نوع سنگ تراکم بالایی هم دارد.
 • این سنگ بنا به تقاضای مشتری در ابعاد مختلف به بازار عرضه می شود. گرانیت سفید نطنز شباهت های زیادی با گرانیت بروجرد و گرانیت مروارید مشهد دارد. همچنین به دلیل قیمت مناسب در پروژه هایی با حجم زیاد سطوح استفاده می شود.
 • همچنین به دلیل قیمت مناسب در پروژه هایی با حجم زیاد سطوح استفاده می شود. همچنین به دلیل مقاومت بالا در برابر نفوذ آب، فرسایش، ضربه و سختی، برای سنگفرش معابر و مکان های پرتردد بسیار مناسب است.

مشخصات سنگ گرانیت سفید نطنز:

رنگ غالب این نوع سنگ سفید وخاکستری است.رنگ بندی آن به طور یکنواخت ویکدست می باشد.در گروه سنگ های گرانیت این نوع رنگ نسبتا روشنی دارد. اگر این نمونه از سنگ دارای غده های مشکی  بیشتری باشد نسبتا در درجه ضعیف تری قرار می گیرد زیرا که این نوع سنگ بسته به کمی و زیادی غده های موجود و رنگ زمینه غالب درجه بندی می شود.

این نوع سنگ با نام سنگ گرانیت گل پنبه ای شناخته می شود.

این نوع سنگ گرانیتی  دارای مقاومت بالادر شرایط مختلف آب وهوایی وهمین طور جذب آب پایین است.

اگر بخواهیم از نظر شکل ظاهری نسبت به دیگر سنگ ها مقایسه کنیم می توان به شباهت این نوع سنگ به سنگ های گرانیت بروجرد و گرانیت مروارید مشهد و سنگ گرانیت نهبندان آستان اشاره کرد با این تفاوت که این نمونه سنگ آب را به میزان کمی جذب می کند ومقاومت بالایی دارد.

مشخصات سنگ گرانیت مشکی نطنز:

رنگ غالبی که در این نوع سنگ به کار رفته همانند اسمش به رنگ  مشکی می باشد.ترکیب بندی رنگ در این نوع سنگ مشکی با رگه های سفید وطوسی می باشد.برای اینکه بخواهیم به این نوع سنگ جلوه ی بیشتری بدهیم وتاحد ممکن به صورت یکدست دیده شود از موادی به اسم اپوکسی استفاده می شود.

این نوع سنگ گرانیتی مقاومت بالایی در برابر سرما ، گرما ونور مستقیم آفتاب دارد.از مزیت دیگر آن می توان به این نکته اشاره کرد که کمتردچار  تغییر رنگ می شود . به نسبت سایر سنگ ها هم کمتر دچارخوردگی و اکسایش می شود.

در آشپزخانه  برای سنگ کابینت ها به دلیل ویژگی آنتی باکتریالی که دارد استفاده می شود.با وجود خاصیت آنتی باکتریالی جلوی تجمع قارچ ها وباکتری ها را می گیرد.

واضح است که این نوع سنگ به دلیل رنگ بندی زیبایی که دارد قابلیت استفاده در کنار سایر سنگ ها را دارد.

سنگ گرانیت نطنز

سنگ گرانیت نطنز در کجاها کاربرد دارد؟

همان طور که اشاره شد به دلیل مقاومت بالا ، جذب آب پایین وظاهر زیبا این نمونه سنگ کاربردهای مختلفی در ساختمان سازی و معماری ساختمان ها دارد. که در ادامه به برخی اشاره می کنیم:

 • سنگفرش داخل ساختمان ها
 • در سنگفرش کردن پیاده رو ها ودیگر مکان ها
 • برای کف پارکینگ
 • راه پله ها
 • سنگ قبر
 • سنگ روی کابینت آشپزخانه ها
 • سرویس بهداشتی وحمام
 • مکان های عمومی وپرتردد نظیر سالن اجتماعات
 • آزمایشگاه ها
 • این سنگ در ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد اصلی این سنگ ها در پوشش دیوار و کف می باشد زیرا جلوه بسیار زیبایی در نمای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد می کند. یکی دیگر از پرکاربردترین مکان ها برای ساخت سنگ گرانیت نطنز سفید، قسمت بالای کابینت است.s

درباره گرانیت نطنز سفید بیشتر بدانیم:

سنگ گرانیت سفید و مشکی نطنز از محبوب ترین سنگ ها برای استفاده در نمای داخلی و خارجی ویلاها و آپارتمان ها هستند. نوع روشن این سنگ دارای زمینه سفید یا خاکستری بسیار روشن با دانه های سیاه یا خاکستری با تراکم های مختلف در سطح موجود می باشد. به همین دلیل در بین ارائه دهندگان این سنگ به گرانیت گل پنبه ای نیز معروف است. این معدن در شهرستان نطنز استان اصفهان واقع شده است.


چه چیزی باعث درجه تفاوت ما بین سنگ های مشابه از معادن مختلف می شود؟

همانطور که می دانید هر محصولی می تواند درجات کیفیت متفاوتی داشته باشد. خرید بسیاری از کالاها برای ما آسان است. زیرا نیازهای روزمره ما هستند و به مرور زمان قدرت تشخیص کیفیت آنها را به دست آورده ایم. اما خرید کالاهایی مانند سنگ های ساختمانی ممکن است فقط یک بار در زندگی شما اتفاق بیفتد، بدون اطلاعات کافی نمی توانید خرید خوبی انجام دهید.

اگر بخواهیم تفاوت مرغوب ترین گرانیت سفید نطنز را با درجه های پایین تر آن به شما بگوییم، باید بگوییم که نمونه های درجه دو و سه این اثر دارای لکه های مشکی و هاله ای از رنگ خاکستری در برخی نواحی هستند. . در حالی که نوع درجه یک این سنگ دارای سطحی صاف و براق بوده و ضخامت آن بیشتر از ضخامت سنگ های درجه دو و سه می باشد.


انواع برش و طرز ساخت گرانیت سفید نطنز:

کاشی و اسلب دو روشی هستند که ما برای برش سنگ های استخراج شده از معادن در مجموعه صنایع دستی سنگ برتر استفاده می کنیم. همچنین روش فرآوری سنگ ها با توجه به نیاز مشتری تعیین می شود.

عوامل تاثیر گذار برقیمت

عوامل موثری که در قیمت این نوع از سنگ گرانیتی تاثیر گذار است عبارتند از: (ابعاد و اندازه سنگ،کیفیت مواد فرآوری شده سنگ، رنگ بندی سنگ، ضخامت سنگ برش داده شده و نحوه ی برش سنگ ) برای اطلاع از قیمت دقیق و دریافت مشاوره رایگان می توانید با همکاران ما در سنگ اسپادانا در ارتباط باشید.

سنگ اسپادانا تولید کننده انواع سنگ اسلب , تایل و… برای کاربردهای صادراتی و ساختمانی می باشد.